Hello World, друзі! Позиція Senior в IT – це позиція дуже досвідченого спеціаліста, людини, яка має потужний досвід роботи. Таких спеціалістів цінують понад усе, на них тримається вся розробка. Вони грамотно використовують свій час, постійно розвиваються, вносять нові ідеї до проектів, приймають важливі рішення, передають свій досвід менш досвідченим спеціалістам та вирішують складні ситуації.
У більшості випадків рівень розробника оцінюють за кількістю років безперервного досвіду. Наприклад: якщо ти працюєш розробником 5 років, то значить ти Senior і дуже досвідчений спеціаліст.
Здебільшого, звичайно, це правда. Але кількість років досвіду напряму не впливає на позицію, навички і заробітну плату. Адже 5 років поспіль розробник міг працювати над однотипними нескладними проектами (наприклад, проектувати прості лендинги або взагалі конструювати сайти на конструкторах без верстки та програмування), отримувати свої 1000 доларів і насолоджуватись життям. Проте Senior’ом так і не став, так як його рівень навичок ніяким чином не “прокачався” з моменту старту його кар’єри. Я зустрічав багато таких людей, котрі впродовж багатьох років так і не змогли дорости до рівня Senior.
Без сумнівів, роки у досвіді важливі, але набагато важливіше прагнення до розвитку. Розробник повинен прагнути нових найскладніших завдань, брати на себе відповідальність, пропонувати свої ідеї, постійно вивчати щось нове, розвиватись і “прокачувати” свої скіли.
Тоді, при найефективнішому розвитку, стати розробником рівня Senior можна і за 2-3 роки. Це складно, але цілком можливо. У випадку хорошого розвитку можна стати Senior-спеціалістом з нуля за 4-5 років – це середній показник.
Зазвичай можливості розвитку упираються у межі компанії, в якій ти працюєш. У одній компанії можна роками займатись однотипними задачами, не отримуючи ніякого досвіду від роботи. Врешті-решт ти будеш змушений просто піти звідти, якщо тобі не зможуть запропонувати більш цікавий проект, де ти міг би розвиватись.
Якщо ти дійшов до рівня Senior приблизно за 4-5 років – це цілком нормально. Зрозуміло, що можна і швидше. Але у кожного свій шлях. Важливо цінувати те, що маєш і вмієш зараз. І думати про те, що буде далі та як ти зможеш розвиватись у майбутньому, не жалкуючи про минуле.