future professions

Професії майбутнього

Hello, World, друзі! Поки одні бояться того, що їхню працю замінять роботи, але продовжують нічого не робити, інші активно вивчають прогнози на найближчі 10-20 років, відслідковують тенденції, цікавляться новинами в різних сферах і вже почали освоювати нові навички.

Так, вони вже знають, що у 2030+ роках медицина буде ще більш пов’язана зі сферою ІТ і з’явиться більшість як технічних, так і гуманітарних спеціальностей на межі цих двох індустрій. Саме такі я і розгляну в цій статті.

Технічні професії майбутнього

Куратор персональных данных

Куратор персональних даних – це той, хто буде відслідковувати інформаційний слід людини. До його обов’язків буде входити об’єднання інформації в одне ціле, її адаптація під різні умови та події. Так він буде допомагати трансформувати враження, знання, практичний досвід у зручні для використання бази даних.

Такий спеціаліст повинен вміти швидко обробляти великі об’єми та потоки інформації, програмувати, розуміти принципи розробки нейроінтерфейсів.

Віртуальний гід

Тут можна розглядати дві професії в одній – спеціаліст з VR-технологій і гіда. Але нахил до першої спеціальності більший.

Задача VR-спеціаліста – створювати такі екскурсії, завдяки яким можна буде подорожувати сидячи на стільці і дивлячись на екран. А суть роботи віртуального гіда – вміти користуватись такими технологіями і розуміти, як за їх допомогою організувати віртуальні мандрівки.

Аналітик побутової техніки

Побутові пристрої вже стрімко автоматизовують, щоб позбавити людину від домашньої рутини. І прогнозується, що у найближчі 10 років такої техніки стане ще більше.

Знадобиться спеціаліст, який зможе відслідковувати ефективність роботи таких пристроїв, проводити аналітичні дослідження, щоб покращувати девайси.

Для цього він має розбиратись в аналітиці, у тому, як влаштована побутова техніка, та вміти з нею працювати.

Спеціаліст в області робоетики

Один з основних сучасних страхів – роботи, машини захоплять світ і будуть управляти людьми. Щоб цього не сталось, потрібні спеціалісти з робоетики.

Їхня головна задача – розробляти інструкції з хорошої поведінки, норми моралі, правила етики для роботів. Це дозволить останнім нормально інтегруватись до суспільства і взаємодіяти з людьми. 

Такі спеціалісти повинні не просто знати закони етики, але і вміти програмувати, щоб самостійно грамотно впроваджувати всі ці правила роботам.

Спеціаліст з майнд-фітнесу

Це той, хто буде брати участь в розробці штучного інтелекту. Йому важливо знати особливості розвитку людського інтелекту, психологічні тонкощі.

Серед задач буде не тільки вивчення вищеперерахованих процесів, а й вдосконалювати їх. Наприклад, завдяки дослідженням спеціаліста з майнд-фітнесу можна буде впроваджувати технології, які дозволяють в десятки разів швидше читати, сприймати нову інформацію, розвивати пам’ять до рівня, коли людина у 60 років пам’ятає все з моменту народження.

Нетехнічні професії майбутнього

Боді-дизайнер

Це аж ніяк не пов’язано з боді-артом. Боді-дизайнер буде створювати макети-схеми для операцій (як пластичних, так і за станом здоров’я), пов’язаних зі шкірою.

Вважається, що вже через 15-20 років можна буде міняти собі шкіру, тканини, а органи – друкувати на 3D принтерах.

Роль боді-дизайнера – спроектувати кінцевий результат, дизайн-проект, враховуючи побажання пацієнта, щоб відтворити тіло мрії. Для цього важливо розбиратись в будові людських тканин, дизайні, технологіях, які потрібні для створення макету.

Бізнес-трекер

Спеціаліст ІТ-компаній, який буде поєднувати в собі кілька ролей: аналітика, маркетолога, SCRUM – майстра, продуктолога.

Його основна задача – перевіряти спочатку загальну концепцію проекту на ринкову затребуваність, стрінти (окремі розроблені частини продукту) та коригувати процес розробки у випадку необхідності.

Також він буде брати участь у обговоренні деталей з клієнтами та командою, ставити завдання колегам, тісно взаємодіяти з проджект-менеджерами.

Спеціаліст з психологічної безпеки

Це не психіатр і навіть не психолог. Це той, хто буде перевіряти різноманітні ІТ-продукти (здебільшого дитячі та підліткові) на безпеку з точки зору ментального здоров’я – чи не зашкодять вони психіці, чи мають потенційні загрози для погіршення розвитку.

Для цього спеціаліст з психологічної безпеки повинен проводити спеціальні тестування (без негативного впливу на піддослідних), дослідження (наприклад, через соціальні мережі), складати звіти з описом проблемних зон і давати рекомендації з їхнього усунення.

Цифровий лінгвіст

Це той, хто буде допомагати людям краще розуміти техніку, роботів (їхні дії, фрази, потреби) через різні види комунікації (візуальну, мовленнєву).

Головне завдання такого спеціаліста – створювати лінгвістичні системи, які дозволяють враховувати семантику (ключові запити), швидко обробляти інформацію (за допомогою інтернету та без нього), спрощувати взаємодію людей і машин. 

Для цього цифровому лінгвісту важливо знати основи мультикультурної та мульти мовної комунікації, розбиратись в робототехніці та штучному інтелекті, мати системне мислення.

Співробітники Microsoft і Future Laboratory вважають, що у найближчому майбутньому затребуваними будуть ті, хто розбирається у робототехніці, штучному інтелекті, дизайні, менеджменті, біології. Тому, не гайте часу і починайте вчити щось нове, аби бути в тренді через 10-20 років!

Залишити відповідь