webstorm

Для чого потрібен WebStorm

Hello, World, друзі! У цій статті хочу розказати про WebStorm. Що воно за звір і з чим його, як то кажуть, їдять. Отже, погнали наші “городських”.

WebStorm – це редактор коду для розробників, які пишуть на JavaScript. 

Все в коробці

Ви завантажуєте WebStorm і через секунду можете працювати – усі потрібні інструменти для фронтенд-розробки на JavaScript додані за змовчанням. Вам доступні популярні плагіни та фреймворки, потужний аналізатор, зручний движок для тестування коду, сучасний дебагер додатків та інші функції, які можна подивитись на офіційному сайті у розділі “Функціональність“. При цьому WebStorm є кросплатформним, тому ви можете писати код під будь якою операційною системою та перевіряти результат за допомогою будь якого браузера.

Уявіть: ви виконали проект, отримали гонорар і махнули у відпустку. Щойно ви прийшли на пляж – раптово дзвонить замовник з проханням щось там змінити. Ви знаходите будь який ноутбук, заходите до найближчого кафе, скачуєте WebStorm, завантажуєте рабочий файл і за годину допилюєте код. Замовник щасливий і виписує вам премію. Усі задоволені.

А якщо б замість WebStorm ви скачали будь який безкоштовний редактор, то отримали б середовище розробки без плагінів і потрібних інструментів – це терпимо для одного невеликого проекту, та не для серйозних задач. Тому якщо під рукою не буде вашого основного комп’ютера, то це загрожує перерваною відпусткою заради правок у проекті.

Інтерфейс, що налаштовується

Якщо стандартні налаштування вас не влаштовують – зробіть так, як вам зручно. У WebStorm можна переналаштувати інтерфейс робочого простору, додати або відключити плагіни та розмістити будь які інструменти у певному порядку. При цьому налаштування можна задати під один проект або одразу під усі нові файли..

Для тих, хто не любить графічні інтерфейси, у WebStorm є zen-режим – це коли ви повністю прибираєте всі елементи, занурюєтесь у розробку та викликаєте потрібні функції через гарячі клавіші. Є лише ви і код.

Інша ситуація: у вас багато паралельних задач, котрі бажано тримати на виду. В такому випадку ви можете розмістити робочий простір на велику кількість окремих зон і у кожній робити окремі записи. Якщо не вистачає одного екрану – під’єднайте другий монітор і ні в чому собі не відмовляйте.

Спільнота

Рішення більшості проблем можна знайти на форумі проекту.

Якщо підходящої відповіді немає, то ви можете додати її до баг-трекеру – чек-лист, до якого WebStorm заносить користувацькі скарги. Усі унікальні проблеми потрапляють до загального списку та виставляються на голосування розробників – коли якийсь баг набирає багато голосів, команда WebStorm намагається його ліквідувати. Якщо проблема не є унікальною, то вам підкажуть на форумі або дадуть посилання на статтю у блозі. За будь яких умов без допомоги ви не залишитесь.

Ось приклад сили активної спільноти. У баг-трекері кілька років висів запит на функцію спільного редагування коду – команда WebStorm його ігнорувала, оскільки більша частина спільноти голосувала за інші фічі. У 2020 році світ спіткала пандемія, більшість розробників переключились на віддалену роботу – у таких умовах можливість спільного редагування коду швидко набрала популярність і одразу потрапила до розробки. В середині року повинен вийти спеціальний плагін, котрий повністю закриє цю проблему. З інертною спільнотою досягти такого потужного відгуку не вийде.

Здоровий перфекціонізм

Встановіть у будь який текстовий редактор безкоштовний шрифт JetBrains Mono, який створювався для розробників. Він допомагає очам не втомлюватись, коли ви цілий день пишете код.

Цей шрифт розроблявся протягом року і вийшов у першій версії оновлень 2020 року. Випущений він тільки тому, що у всіх існуючих шрифтах не враховувалась різниця між символами коду та буквами тексту. 

У нового шрифта овальні букви перероблені під форму прямокутника, що допомагає погляду краще переміщуватись по вертикалі та зчитувати код.

У таких дрібницях і проявляється піклування.

Підключати чи ні

WebStorm – це платний інструмент для професійної фронтенд-розробки, який зручно використовувати у об’ємних комерційних проектах. Для новачків та дрібних задач він не потрібен, оскільки ви заплатите за функціональність, якою не будете користуватись.

Хочете спробувати? У системи є 30-денний тестовий період. Цікаво, чи вартує WebStorm своїх грошей? Адже завжди є Sublime Text

Залишити відповідь